Deti z Miškovca si užili lyžiarsky tábor v Košiciach

Deti z Miškovca si už po druhýkrát mohli užiť lyžiarsky tábor vďaka intenzívnej spolupráci Košíc a už spomenutého tretieho najväčšieho mesta v Maďarsku Miškovca. Pre deti to bola ideálna príležitosť nielen zašportovať si ale aj vytvoriť si nové priateľstvá. „Veľmi dobre sme sa tu cítili a to hovorím aj v mene detí. Boli také, ktoré to už vedeli a niektoré si tu vycibrili svoje zručnosti. Naši žiaci sa stretli aj s deťmi zo slovenských škôl, s ktorými intenzívne komunikovali a tak si našli nových kamarátov,“ povedala Krisztina Jónyer, vyučujúca na jednej z miškoveckých škôl.

„Prvý deň lyžovalo aktívne 5 detí z dvanástich, včera už všetci dvanásti. Bez úrazu, veľmi pozitívne ohlasy, ako vám aj deti samy povedia. Naučili sa lyžovať,“ povedala Denisa Drimáková, riaditeľka CVČ Košice.

„Veľmi sa mi tento týždeň páčil. Bola to pre mňa možnosť naučiť sa lyžovať, pretože u nás nemáme také možnosti,“ povedala nám jedna z účastníčok tábora.

„Aj mne sa tu podarilo naučiť sa lyžovať, keďže v Maďarsku takéto svahy nemáme. Veľmi dobre som sa cítil, stretli sme sa aj so slovenskými deťmi, s ktorými sme si vybudovali priateľstvá,“ povedal ďalší účastník.

Lyžiarsky zájazd zorganizovalo mesto Košice ako náprotivok k letnému táboru, ktorý organizuje Miškovec pre svoje partnerské mesta, teda aj pre Košice, na Balatone.

„Práve tieto vzťahy prinášajú výmenu skúseností. Máme si čo povedať v rôznych oblastiach. Vieme sa obohacovať navzájom a práve takéto výmenné pobyty tieto vzťahy upevňujú, utužujú,“ povedala viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová.

Komentáre