Začali sa voľby do NR SR 2020

Volebné miestnosti na Slovensku sú otvorené. Vyše 4 milióny oprávnených voličov môže odovzdať svoj hlas 25 politickým subjektom až do 22 hodiny večer. Priebeh volieb v Košiciach je nateraz pokojný. Vo všetkých 199 volebných miestnostiach v metropole východu sa začalo voliť presne o siedmej ráno.

Prvým voličom v MČ Košice – Sever bol pán Ján, ktorý pred volebnú miestnosť prišiel ešte pred siedmou. „Chcem voliť preto, lebo myslím hlavne na mladých, aj na moje deti. Aby bola zmena, aby sa mladí mali lepšie ako my doposiaľ. Skoro ráno som prišiel preto, lebo ráno som pred tým vždy skoro chodil do práce,“ povedal nám tesne po odvolení prvý volič pán Ján.

Ešte pred tým, ako do volebnej urny mohol prvý volič vhodiť svoj hlas, musela byť prelepená a zapečatená. Ráno sa dlhé rady netvorili a voľba bola plynulá.

„Myslím si, že najväčší nával bude medzi jednou a treťou. Aspoň tak to bolo po minulé roky,“ prezradila nám na kameru predsedníčka okrskovej volebnej komisie Bibiana Berešová.

Mestské časti zaznamenali aj zvýšený záujem o hlasovacie preukazy, s ktorými môžete hlasovať v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. „Vidíme zhruba dvojnásobný nárast oproti posledným parlamentným voľbám. Ľudia sa presúvajú aj vďaka tomu, že sa začínajú prázdniny na východe Slovenska. Je vidieť zvýšený záujem ľudí o voľbu,“ povedal starosta MČ Sever František Ténai.

Zvýšený záujem zaznamenali aj o voľbu poštou zo zahraničia. Požiadalo o ňu dokopy 3962 Košičanov. Volebné miestnosti ostanú otvorené až do 22:00.

Komentáre