V Košiciach došlo počas volieb k viacerým incidentom

Dnešné voľby aj moratórium budú trvať o hodinu dlhšie. Moratórium sa predĺžilo do 23tej hodiny. Dôvodom predĺženia sú úmrtia členky volebnej komisie vo Veľkom Krtíši a voliča v Banskej Bystrici. V Košiciach bolo doposiaľ zaznamenaných niekoľko incidentov – polícia na sociálnej sieti informovala, že v mestskej časti Juh, alkoholom podgurážený muž napadol predsedu aj člena volebnej komisie po tom, ako ho vyzvali k podpísaniu prevzatia volebných lístkov. Na Hroncovej zase novinárov potrápil člen volebnej komiesie, ktorému prekážala ich účasť. My sme sa s kamerou boli popoludní pozrieť vo volebnom okrsku Galaktická na sídlisku Nad Jazerom, kde doposiaľ k žiadnemu incidentu nedošlo.

,, Účasť je podľa môjho názoru zatiaľ priemerná, aj keď je samozrejme vyššia ako v prezidentských voľbách či vo voľbách do europarlamentu.“ povedala Gabriela Kočišová, podpredsedníčka volebnej okrskovej komisie.

Aj tu mali prvého voliča už pred siedmou ráno.

,,Ľudia chodia priebežne stále. Cez obed bola pauza približne pol až hodinu.“ dodala.

K volebným urnám prichádzali doobeda skôr starší občania, popoludní už volilo aj viac mladých.

,,Podľa mňa treba ísť voliť. Je to povinnosť každého jedného človeka. Keď potom na nich budem nadávať tak aspoň budem vedieť, že som si odvolil a že som prispel k tomu, že tam ten dotyčný možno bude.“ zhodnotil svoju účasť vo voľbách mladý pán.

V tohtoročných parlamentných voľbách sa ocitlo dokopy až 25 politických subjektov. Na otázku či mali občania z koho vyberať odpovedala väčšina rovnako.

,,Rozhodne bolo. Výber je široký, takže možností je skutočne veľa.“ prezradil mladý volič.

Volebné miestnosti budú otvorené do 22-hej hodiny.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku