Polícia riešila na železničnej stanici stovky priestupkov

Železničná stanica je dôležitým dopravným uzlom, cez ktorý denne prejde niekoľko tisíc ľudí. O ich bezpečnosť sa primárne stará železničná polícia a obvodné oddelenia policajného zboru.

„V priestoroch železničnej stanice a v okolí riešili železniční policajti vlani celkovo 292 priestupkov. Väčšinou išlo o neoprávnený vstup do obvodu železničných dráh, neoprávnený vstup do čakárne. 90% z týchto priestupkov spáchali neprispôsobiví občania. Železniční policajti tiež riešili 36 trestných činov,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Štátna polícia zaznamenala celkovo 52 priestupkov a 8 trestných činov. Išlo napríklad o výtržníctvo, nebezpečné vyhrážanie či ublíženie na zdraví. Udržiavať poriadok na stanici pomáha aj košická mestská polícia.

„Rovnako disponujeme štyrmi kamerami, ktoré monitorujú priestor okolo železničnej stanice. V prípade, že dôjde k nejakému narušeniu, náš kamerový systém ho zaznamená, mestská polícia samozrejme ihneď koná,“ vysvetlil hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Bezpečnosť zabezpečujú aj samotné Železnice Slovenskej republiky stálou prítomnosťou dvoch SBS pracovníkov. Kamery však na verejných miestach stanice nie sú.

„Opakovane sme žiadali Železnice Slovenskej republiky o zabezpečenie kamerového systému vo verejných priestoroch železnice a okolí. Žiaľ, doposiaľ stretnutia Krajskej polície a Železníc Slovenskej republiky nepriniesli kladný výsledok,“ uviedla Mésarová.

„Železnice Slovenskej republiky pracujú na zvyšovaní bezpečnostných štandardov a pripravujú riešenie absencie kamerového systému na košickej stanici,“ uviedol Michal Lukáč, hovorca ŽSR.

Vyzerá to teda tak, že sa v budúcnosti dočkáme bezpečnejšej železničnej stanice. V súčasnosti môžeme povedať, že aj polícia celú túto lokalitu považuje za bezpečnostné riziko.

Komentáre