Nová akadémia prepojí teóriu s praxou

V Košiciach sa spojili štyri významné IT spoločnosti a pre Slovensko vytvorili unikátnu formu pomaturitného vzdelávania. Talentovaní študenti tak budú mať po ukončení strednej školy jedinečnú príležitosť praxovať a neskôr sa možno aj zamestnať v niektorej z IT firiem.
Nájsť si v dnešnej dobe zamestnanie môže byť v niektorých prípadoch náročné. Situácie, kedy zamestnávateľ od mladého človeka vyžaduje dlhoročnú prax, nie sú ničím výnimočným. Košická akadémia softvérového vývoja ponúka študentom maturitného ročníka Strednej odbornej školy Dneperská vzdelávanie, ktoré bude úzko prepojené na prax. ,, Unikátne je to v tom, že sa jedná o prepojenie štyroch spoločností, a tí študenti, ktorí budú študovať, tak budú mať možnosť vyskúšať ako sa pracuje v tých jednotlivých spoločnostiach, na akých projektoch. Potom majú lepšiu príležitosť si vybrať po skončení štúdia.“ prezradil Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ Košice IT Valley.
Pomaturitné štúdium bude trvať tri roky a zamerané bude na softvérový vývoj. Prvý rok a pol sa budú študenti učiť rôzne programovacie jazyky a ďalší rok a pol už strávia praxou vo firme, ktorú si vyberú. ,, Bude to fungovať tak, že niečo sa naučia – nejaký teoretický základ a tým, že budú v tých štyroch firmách rotovať, tak budú mať príležitosť vyskúšať si rôzne technológie.“ doplnil.
V ponuke sú spoločnosti FPT, GlobalLogic, T-systems Slovakia či Visma. Žiak, ktorý sa chce do akadémie prihlásiť by mal ovládať anglický jazyk. ,, Druhá oblasť, ktorú preverujeme je myslenie študenta a skúšame ho jednoduché algoritmy. Žiaci majú možnosť ich vypracovať a my to posúdime.“ vysvetlil riaditeľ Súkromnej strednej odbornej školy Dneperská, Dušan Bosák. Akadémia štartuje v septembri 2020.
Termín na podanie prihlášok majú žiaci do konca mája tohto roku. Do akadémie, ktorá bude akýmsi rýchlikom do praxe, sa dostane 22 uchádzačov.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku