Košice majú rozpočet na rok 2020

Rozpočet na rok 2020 po niekoľkohodinovej diskusii schválili košickí mestskí poslanci. Metropola východu bude tento rok hospodáriť s rozpočtom viac ako 225 miliónov eur. Takmer polovica pôjde do školstva, výrazne sa pomôže aj športu.

„Investujeme do škôl, budov, do okien, do striech, ktoré potrebujú opraviť. Výrazne investujeme do dopravy, kde dávame takmer dvojnásobok peňazí, chceme získať viac mestských policajtov,“ povedal po schválení rozpočtu primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Takmer 40 miliónov eur pôjde na dopravu – peniaze sa využijú napríklad na opravy a údržbu ciest a chodníkov či do mostov, ktorých je v Košiciach viac ako sto.

„Prvýkrát v histórii sme vyčlenili sumu približne 300 tisíc eur, čo je 10% z jednej časti tzv. priebežných opráv na opravu medziblokových, vnútroblokových či medzigarážových priestorov, ktorým sa v minulosti mesto Košice vôbec nevenovalo,“ vysvetlil primátor Polaček.

Podľa primátora pôjde tento rok do mestských častí historicky najviac peňazí – až 16 miliónov eur. Viac peňazí pôjde aj do sociálnej oblasti – mesto má v pláne postaviť nové komunitné centrum v Krásnej a viac pôjde aj do útulkov pre psov. Polepší si aj šport.

„Zaoberáme sa Angels Arénou, zaoberáme sa projektovou dokumentáciou pre tzv. troj alebo štvorhalu pre loptové hry, ktorú chceme umiestniť v Košiciach,“ vysvetlil niektoré investície do športu Polaček.

„Ľudia, aj keď pocítia to, že sme si museli utiahnuť opasky, na druhej strane si myslím, že ak mesto dokáže naplniť to, čo je teraz v rozpočte napísané, tak bude viditeľný progres a ľudia uvidia, že za svoje peniaze dostali pridanú hodnotu v podobe realizácií,“ povedal poslanec mestského zastupiteľstva a starosta MČ Košice KVP Ladislav Lörinc.

„Pevne verím, že veci, ktoré sú zahrnuté v rozpočte, či už sú to opravy komunikácií, súvislé opravy komunikácií, bude sa všetko napĺňať,“ uzavrel poslanec MZ a starosta Furče Jozef Andrejčák.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku