Návštevnosť nášho kraja vzrástla

Košický región je medzi návštevníkmi a turistami čoraz viac obľúbenejší. Minulý rok ho navštívilo o 16% viac ľudí ako v roku 2018. V tejto štatistike ale nie je zahrnutý mesiac december. Preto je možné, že nárast je ešte o niečo vyšší.
Spišský hrad, Dóm sv. Alžbety, Krásnohorská jaskyňa či gejzír v Herľanoch. Všetky tieto skvosty spája jedno – nachádzajú sa v košickom kraji, kde žije približne 800 000 obyvateľov. Jeho popularita medzi turistami kažodoročne rastie. ,, Nárast počtu prenocovaní je okolo 26%. Oproti minulým rokom je to o 6 -7% rozdiel.“ prezradila výkonná riaditeľka Košice región turizmus Lenka Vargoáv Jurková.
Najnavštevovanejším miestom bol Slovenský raj. Juh tejto lokality môžete bližšie spoznať aj počas tohto mesiaca prostredníctvom Ľadového expresu.
Čoraz obľúbenejšie sú medzi turistami aj Gemer a Zemplín. ,,Najviac k nám chodi naši ľudia a teda Slováci. Hneď po nich sú to krajiny V4ky – Česi, Poliaci a Maďari.“ doplnila riaditeľka.
Zaujímavosťou je, že košický kraj navštevuje aj viac ľudí z krajín, s ktorými máme priame letecké spojenia a teda z Nemecka a Veľkej Británie. ,,Znižuje sa návštevnosť z krajín, kde letecké spojenie bolo, ale už nie je. Napríklad Tel Aviv.“ ukončila.
Košice region turizmus a Košický samosprávny kraj chcú tento rok prilákať ľudí aj novými ponukami výletov, zameraných na ekoturizmus.

Komentáre