Na východnom Slovensku pribudnú dve zip line dráhy

Pozitívna správa pre všetkých, adrenalínu chtivých Košičanov. Na východnom Slovensku, hodinu a pol autom od Košíc totiž vzniknú dve unikátne lanové dráhy – takzvané ZIP LINE.
Približne hodinu a pol od Košíc sa nachádza malebná lokalita Beňatina – známa najmä vďaka prírodnému skvostu – travertínovému jazeru. No a práve nad ním povedie nová lanová dráha, ktorá bude úplne prvou ZIP LINE na východnom Slovensku.
Zároveň je druhou lanovou dráhou, ktorá povedie ponad vodnú hladinu – takáto atrakcia sa zatiaľ nachádza len v Hrabovskej doline pri Ružomberku.
,, Druhá lanová dráha bude na Gombaseku. Prepojí dve atrakcie – je to jednak územie nad Gombaseckou jaskyňou a povedie na druhú stranu, kde sú ruiny Paulínyho kláštora.“ prezradila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.
Zip line v Beňatine bude takmer 230 metrov dlhý a maximálna odhadovaná rýchlosť bude 50 km/hod, zatiaľ čo lanová dráha v areáli Gombaseckej jaskyne bude mať dĺžku takmer 770 metrov.
Ide o dva veľké rozvojové projekty, ktoré realizuje Košice región turizmus s dotáciami od Košického samosprávneho kraja. ,, Na tieto dva projekty pôjde dokopy takmer 400 000 eur. Jeden je, myslím, vo výške 180 000 eur a druhý je vo výške 200 000. Avšak ide len o tú našu časť dotácie. Žiadatelia budú dávať ešte niečo k tomu.“ doplnil predseda Košického samosprávneho kraja rastislav Trnka.
Košický samosprávny kraj tento rok zafinancuje projekty z oblasti cestovného ruchu v rekordnej výške 840 000 eur. Po minulé roky to bolo o niekoľko sto tisíc menej. Po nových ZIP LINE dráhach sa budete môcť spustiť najneskôr v októbri budúci rok, čo je aj hraničný termín na ich realizáciu.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku