Sviatok zaľúbených patrí aj knihám

14.ty február nie je len dňom zaľúbených, ale aj dňom darovania knihy. Asi každému z nás sa nejaký ten kúsok povaľuje doma. Teraz máte príležitosť dať knihám druhú šancu – do 16. februára ich máte možnosť priniesť do Knižnice pre mládež mesta Košice, kde nájdu svoje využitie.  
Valentín nemusí byť len o vyznávaní lásky a romantike. Môže byť aj o dobrých skutkoch.  V tento deň máte jedinečnú príležitosť darovať nový život knihe, na ktorú vám už doma sadá prach. ,,My sme sa rozhodli venovať celý týždeň Dňu darovania knihy. A prečo? Pretože sme knižnica a chceme dať druhú šancu knihám.´´, prezradila nám riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice Kamila Auxtová. Od desiateho do šestnásteho februára tak máte jedinečnú príležitosť darovať knihy, ktoré následne nájdu svojich nových majiteľov. A priniesť ich nemusíte len do Knižnice mesta pre mládež.
,,Taktiež aj do Výmenníkov a do mestských častí, ktoré sa tiež zapojili do našej zbierky. My ich chceme posunúť ďalej a dať im druhú šancu na život.´´
Dni darovania knihy organizuje Litpark už tretí rok. Po skončení zbierky knihy roztriedia a posunú ďalším inštitúciám, kde sa môžu hodiť. Aj keď zbierku organizuje knižnica pre mládež, nemusíte prispieť len detskými knižkami. Darovať môžete pokojne aj detektívky, náučné knihy či rôzne romány. Zopár kritérií by ale darovaná kniha mala spĺňať. ,,Musí byť pekná, čistá, nepotrhaná. Kniha, ktorou chcú urobiť niekomu radosť.´´, dopĺňa riaditeľka.
Ak by ste náhodou nestíhali otváracie hodiny knižníc, kde môžete knihu darovať, nevadí. Kedykoľvek ju totiž môžete hodiť do biblioboxu, kde si ju už pracovníci knižnice nájdu. Nájdete ho v areáli Kasární Kulturpark pred budovou Bravo.

Komentáre