Košice budú v roku 2020 hostiť Majstrovstvá Európy v malom futbale

Výborná správa pre mesto Košice. Metropola východu bude v novembri hostiť Majstrovstvá Európy v malom futbale. Stretnú sa tu najlepšie národné výbery európskych krajín.

„Ja som nadšený, pretože pôvodne sa rozhodovalo medzi Bratislavou a Košicami. Košice prejavili naozaj veľkú veľkú podporu a prejavili vôľu priniesť to podujatie sem, do Steel Arény,“ povedal prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

„Spolupráca s mestom je výborná, je to jeden z hlavných dôvodov, prečo Európska federácia malého futbalu vybrala práve Košice. Silnú podporu nám dal primátor Polaček a mesto. Dali nám možnosť využiť Steel Arénu, čo je úžasný športový priestor,“ dodal prezident Európskej federácie malého futbalu Borislav Aleksandrov.

Hlavnými konkurentmi vo výbere hostiteľského mesta bol taliansky Turín a srbská Subotica. Voľba však padla na Košice.

„Keď je viacero ponúk, vždy sa hodnotí viacero faktorov. Okrem samotnej podpory mesta aj lokalita či meno toho lokálneho organizátora, ktorým je Slovenský zväz malého futbalu. Európska federácia jednoducho rozhodla, že Košice sú najlepšie,“ vysvetlil Králik.

Okrem tejto športovej udalosti budú Košice hostiť aj niekoľko ďalších prestížnych športových podujatí. Pôjde napríklad o tradičný JBL Jump fest či Veteránske majstrovstvá sveta v orientačnom behu.

„Po tom, ako sme oznámili sériu rôznych športových udalostí, ktoré budú v Košiciach tak naozaj máme ambíciu, aby do Košíc prišlo takmer 20 000 športovcov z rôznych krajín v roku 2020. A to má obrovský ďalší benefit tým, že mesto začína byť opäť zaujímavé pre turistov a ďalších návštevníkov,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Mesto Košice v roku 2020 plánuje vyčleniť takmer 6 miliónov eur na podporu mládežníckeho športu či dobudovanie a udržiavanie športovej infraštruktúry.

Komentáre