Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Výmenník Štítová

V rámci svojej návštevy Košíc prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová navštívila aj hodinu angličtiny seniorov vo Výmenníku na Štítovej ulici. Okrem toho prezidentka pozdravila aj seniorov, ktorí sa venujú výrobe handmade produktov a umeleckých diel.

„Nielen to, že sa tu ľudia stretávajú, budujú vzťahy, učia sa nové veci, budujú komunitu alebo udržiavajú komunitné vzťahy a to je nesmierne dôležité. Som za to veľmi vďačná, odporúčam všetkým, ktorí týmto spôsobom uvažujú v iných mestách, aby sa sem prišli pozrieť,“ povedala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

„Bolo to úžasné, až také dojímavé by som povedala. Bolo to veľmi milé. Máme z čoho čerpať na ďalšie obdobie,“ prezradila nám jedna zo senioriek z hodiny angličtiny. „Super pocity, ďakujeme veľmi pekne, že sme mali možnosť pani prezidentku vidieť,“ povedala nám na kameru ďalšia seniorka.

„Je to žena s veľkým ž, keď to tak môžem povedať, bola otvorená ľuďom, nemala problém sa im podpísať, nemala problém sa s nimi porozprávať, urobiť fotku,“ povedala kultúrna mediátorka Výmenníka Štítová Beáta Andrejková.

Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila projekt Výmenníkov a vyzdvihla ich postavenie v rámci šírenia kultúry priamo pod okná panelákov.

„Myslím, že môže byť inšpiráciou pre celé Slovensko, pretože tieto výmenníkové stanice z dávnych dôb sú takmer všade, vo všetkých mestách. Spôsob, akým ich využili tu v Košiciach a už dlhé roky slúžia je absolútne unikátny a perfektný,“ pochválila výmenníky prezidentka.

„Výmenníky sú multižánrové a výmenníky sú tu pre každého. Sú unikát, nielen slovenský ale aj európsky a častokrát máme návštevy zo zahraničia, ktoré sa chodia pozerať, ako by to mohli urobiť,“ povedal projektový manažér Výmenníkov Matúš Binc.

Prezidentka sa tiež zúčastnila galavečera pri príležitosti 25. výročia Karpatskej nadácie a večer zakončila operou v Štátnom divadle.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku