Kritizované výťahy v nemocniciach prechádzajú rekonštrukciou

Pacienti Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura sa dočkali. V poliklinike na Triede SNP bol uvedený do prevádzky nový moderný výťah. Pôvodný výťah bol z bezpečnostných dôvodov vyradený z prevádzky.

„Nový moderný výťah spĺňa svojim rekuperačným pohonom v energetickej triede „A“ okrem funkčných aj vysoké energetické a bezpečnostné štandardy. Zavedením do prevádzky sa skvalitní a urýchli vertikálna preprava osôb na pracoviská polikliniky,“ povedala hovorkyňa UNLP v Košiciach Ivana Vaněková. Výťahy v nemocniciach sú dlhodobo kritizované tak zo strany pacientov ako aj návštevníkov. Prekážala im ich zastaranosť a najmä pomalosť.

„Pred chvíľou išla mamka hore s vozíčkom a vyložili ju z výťahu, lebo sa pokazil. Musela počkať vonku na ďalší výťah,“ posťažovala sa nám návštevníčka nemocnice. „Teraz je to doslova katastrofa. Keď tu idem ako nie personál, tak sa neviem dostať na oddelenie. Dnes idem na jedenáste poschodie a neviem, kedy sa tam dostanem,“ povedala nám na kameru ďalšia.

Nemocnica vymení tento rok až 13 najvyužívanejších a technicky aj morálne najviac opotrebovaných výťahov. „Počas roka dôjde k postupnej výmene viacerých výťahov v oboch areáloch UNLP Košice. Jedná sa o 8 výťahov na Tr. SNP 1 a 5 výťahov na Rastislavovej 43,“ objasnila Vaněková.

V novej nemocnici už započali prípravné práce tak, aby výmena samotných výťahov prebehla čo najrýchlejšie a bez problémov. „Výsledkom rekonštrukcií bude výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice,“ dodala Vaněková.

Práce na všetkých výťahoch by mali byť ukončené do septembra a nemocnica v budúcnosti plánuje aj výmenu zvyšných výťahov.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku