Botanická záhrada očarí aj v zime

Košická botanická záhrada má čo ponúknuť svojim návštevníkom aj v zime. Okrem príjemnej prechádzky v areáli záhrady na vás čakajú aj rôzne rastliny v skleníkoch, ktoré kvitnú práve v zimnom období.

„Môžeme vidieť napríklad Mišpuľník japonský a práve začína pekne plodiť. V zimnom období dozrievajú mnohé citrusy, začínajú zakvitať aj mnohé orchidey,“ hovorí Andrea Fridmanová z Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach.

Aj v priebehu roka si záhrada pre svojich návštevníkov pripravila zaujímavý program. Chýbať nebudú tradičné podujatia či výstavy ale aj niekoľko noviniek.

„Začíname hneď veľmi známou a obľúbenou výstavou orchidey, ktorá začne 28. februára a skončí 15. marca,“ vysvetľuje Fridmanová.

V nasledujúcich mesiacoch nebudú chýbať bonsaje, motýle exotických trópov či výstava svetielkujúcich rastlín. Novinkou budú letné koncerty priamo v záhrade. Počas návštevy si budete môcť pozrieť aj vynovené priestory.

„Zrekonštruovali sa rozvody elektrického vedenia v celej budove, vynovili sa aj ostatné priestory, zrekonštruoval sa jeden skleník a dolné jazierko,“ objasňuje riaditeľ záhrady Pavol Mártonfi.

V budúcnosti by mali pribudnúť aj nové expozície. Patriť by mali mäsožravým rastlinám, vodným rastlinám. Pribudnúť by mal aj dendrologický náučný chodník.

Komentáre