Starostlivosť o psov v zime

Počas zimy na psov číhajú rôzne nástrahy ako napríklad zmena teplého a chladného vzduchu, nebezpečenstvo vo forme šmykľavého ľadu, soli na chodníkoch a výnimkou nie je ani krutý mráz. Práve teraz je dôležitá naša zvýšená starostlivosť.
Psy, ktoré žijú vo vykúrených bytoch sú náchylnejšie na chlad než tie, ktoré sú zvyknuté celý deň stráviť vonku. Rozhodne netreba nič zanedbať.  Keď sa so psíkom vrátite zo zimnej prechádzky, treba sa postarať aj o jeho labky. Soľ ako posypový materiál totiž dráždi pokožku.
Zvýšenú pozornosť a starostlivosť potrebujú samozrejme aj outdoorové psy, ktoré sa zdržiavajú napríklad na záhrade alebo na dvore.
Ak nechcete mať zviera u seba doma a vonku sú veľké mrazy, je vhodné ho umiestniť napríklad v garáži alebo v pivnici. Aj tu však treba vytvoriť vhodné podmienky pre jeho pobyt, aby nedošlo k podchladeniu a následnému prechladnutiu a rôznym zápalovým ochoreniam.
Dôležité je prispôsobiť režim prechádzok aktuálnemu počasiu, plemenu vášho psa a jeho zdravotnému stavu. Pokiaľ psíka kúpete, nepúštajte ho von skôr, než bude jeho srsť úplne suchá.

Komentáre