Ocenili najdlhšie slúžiacich mestských policajtov

Slávnostný novoročný nástup pred budovou magistrátu absolvovali košickí mestskí policajti. Najdlhšie slúžiacich príslušníkov zboru ocenili primátor Jaroslav Polaček a novozvolený náčelník Slavomír Pavelčák.

„Dnes sme ocenili tridsaťpäť príslušníkov mestskej polície, ktorí odpracovali v mestskej polícii viac ako 25 rokov. Forma ocenenia bol ďakovný list od pána primátora. Pán primátor udelil aj stoeurovú odmenu každému príslušníkovi, ktorý bol ocenený,“ vysvetlil náčelník mestskej polície Slavomír Pavelčák.

„Toto ocenenie beriem ako ocenenie našej práce, lebo dnes robiť prácu mestského či štátneho policajta nie je žiadna slasť,“ skonštatoval jeden z ocenených policajtov. „Je to česť chrániť majetok a najmä občanov mesta Košice a starať sa o verejný poriadok,“ doplnila ho ďalšia ocenená policajtka.

„Myslím si, že je potrebné nielen oceňovať, ale aj Košičanom ukázať, že mestská polícia je tu, je pripravená, je kvalifikovaná,“ povedal po oceňovaní primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Podľa náčelníka by mala mestská polícia zabezpečiť 24 hodinový výkon služby, posilniť ju a zriadiť takzvaný okrskový systém.

V súčasnosti má mestská polícia 238 policajtov, pričom ďalších 14 adeptov je aktuálne v školiacom stredisku. Podľa náčelníka by však bol ideálny počet policajtov až tristo.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku