V Poľove zrekonštruovali príjazdovú cestu

V košickej mestskej časti Poľov otvorili zrekonštruovanú príjazdovú cestu. Súvislá oprava v úseku dlhom približne 750 metrov stála vyše 140 tisíc eur. Opravilo sa 5000 metrov štvorcových od križovatky s rýchlostnou cestou až po križovatku s Kovaľskou ulicou.

„V Poľove, keď som robil kontrolu mestskej časti, tak pán starosta spomínal, že ich najväčším trápením je cesta do Poľova, ktorá bola naozaj v katastrofálnom stave,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

„Príjazdová cesta do mestskej časti Poľov bola už vo veľmi zlom stave. Bola plná výtlkov, myslím si, že už nejaké ďalšie opravy výtlkov neprichádzali do úvahy,“ povedal starosta MČ Poľov Ladislav Brada.

V uplynulom roku mesto opravilo komunikácie s rozlohou takmer 50 tisíc metrov štvorcových, medzi nimi aj niektoré hlavné dopravné ťahy či mosty.

„Opravili sme Hlinkovu, Štúrovu, Národnú triedu, urobili sme chodníky na Laca Novomeského, na Hviezdoslavovej ulici, osadili sme množstvo autobusových zastávok,“ dodal primátor mesta Jaroslav Polaček.

Rekonštrukcie ciest a chodníkov budú prebiehať aj v roku 2020. Ambíciou mesta je podľa primátora opraviť dvojnásobné množstvo komunikácií oproti vlaňajšku.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku