Primátor bilancoval rok vo svojej funkcii

Primátor Jaroslav Polaček verejne bilancoval prvý rok vo funkcii. Spravil tak ako prvý primátor v histórii Košíc. Za svoj najväčší úspech považuje zastavenie rodinkárstva a korupcie.

„Mesto Košice nemá za uplynulý rok žiadnu kauzu, žiaden problém, ktorý by poukazoval na akékoľvek nekalé praktiky,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Naopak, parkovací systém stále nie je v takom stave, ako primátor sľuboval vo svojom predvolebnom programe. Aj keď mesto prevzalo parkovanie, stále existuje akýsi duálny systém, ktorý podľa primátora nie je správny.

„Ľudí pletie a ľudia ho, prirodzene, nemajú záujem prijať. Toto ma mrzí. Mrzí ma, že sme nenašli spôsob, ako urobiť všetko pre to, aby bratislavská spoločnosť, ktorá na mestskom majetku stále paratizuje, odišla z mesta,“ dodal Polaček.

Možnosť stretnúť sa s primátorom a pýtať sa využili aj občania. Zaujímala ich kvalita MHD, futbal, možné zníženie počtu mestských častí či osvetlenie ciest a chodníkov, ktoré sú v súčasnosti v správe Dopravného podniku.

Hovorilo sa aj o sociálnej politike mesta či o bezdomovectve. Občanov zaujímal aj primátorov plat, zvyšovanie daní či cestovného. V diskusii sa dotkli aj reformy mestskej polície či nastavenie nového systému obnovy športovej infraštruktúry.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku