Pri Košiciach otvorili nový úsek diaľnice D1 Budimír – Bidovce

Motoristi pri Košiciach majú dôvod na radosť. Národná diaľničná spoločnosť otvorila vyše 15 kilometrový úsek diaľnice Budimír – Bidovce.

„Aj východ potrebuje dobré cesty, budeme ďalej pokračovať v smere Košické Olšany – Šaca, budeme pokračovať v Prešove. Neveril som tomu, že ja v novembri pred tromi rokmi poklepem kameň a ja zostrihnem pásku,“ povedal tesne po otvorení diaľničného úseku Árpád Érsek, minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

„Sú tu tri veľké križovatky, práve stojíme na jednej, je to križovatka Budimír a následne križovatka Košické Olšany a posledná križovatka v Bidovciach. Dovolím si ešte pripomenúť, že práve križovatka Košické Olšany je veľkou križovatkou, ktorá bude ešte potom vyúsťovať do budúcej rýchlostnej cesty R2 smerom na Šacu,“ povedal podpredseda predstavenstva NDS, Ladislav Dudáš.

Práve tá vytvorí v budúcnosti juhovýchodný obchvat Košíc. Pre túto stavbu Národná diaľničná spoločnosť predpokladá podpis zmluvy so zhotoviteľom v prvom polroku budúceho roka.

Stavbári sa pri výstavbe diaľnice Budimír – Bidovce museli vyrovnať s viacerými komplikáciami – išlo o hniezdenie orla kráľovského či zosuvy pôdy.

Novootvorený úsek D1ky spolu s novými úsekmi pri Prešove a juhovýchodným obchvatom Košíc vytvorí v budúcnosti súvislé prepojenie od hranice s Maďarskom až po Ružomberok.

Komentáre