Košická mestská polícia má nového náčelníka

Košická mestská polícia má po siedmich rokoch riadneho náčelníka. Stal sa ním Slavomír Pavelčák, ktorý vzišiel z výberového konania. Schválili ho mestskí poslanci a do funkcie nastúpi od prvého januára budúceho roka.

„Od nového náčelníka očakávam, aby sme presvedčili poslancov, aby prijali nových mestských policajtov, aby sme ich profil práce nastavili trochu inak, aby sa nevyvážali v autách na Hlavnej ulici, aby naozaj boli oporou občanom, aby poznali svojich občanov a aby k nim boli blízko,“ povedal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

„Od 7. januára plánujeme prijať 20 nových príslušníkov mestskej polície, ktorí by mali posilniť priamy výkon služby. Pokiaľ to rozpočet dovolí, tak od júla by sme mali prijať ďalších 20 príslušníkov mestskej polície,“ reagoval novozvolený náčelník MsP Slavomír Pavelčák.

Nový náčelník sa chce sústrediť aj na riadiacu a kontrolnú činnosť a chce vylepšiť celkový obraz mestskej polície. Post náčelníka mestskej polície nebol obsadený od roku 2012 – doteraz na ňom pôsobili len poverení náčelníci.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku