Košice pomôžu Prešovu, možno zrušia aj silvestrovský ohňostroj

Mesto Košice schválilo nenávratnú finančnú pomoc pre mesto Prešov vo výške 50 tisíc eur. Finančné prostriedky pôjdu na účet, ktorý zriadilo mesto Prešov pre občanov v 12-poschodovej bytovke na Mukačevskej ulici, kde minulý týždeň vybuchol plyn.

Na znak solidarity s Prešovčanmi mesto uvažuje aj nad zrušením silvestrovského ohňostroja, ktorý je súčasťou programu na Hlavnej. Ide o reakciu na otvorený list poslancom a primátorovi.

„Zrušenie ohňostroja počas príchodu nového roka 2020 môže byť po smutných udalostiach posledného týždňa hlbokým a angažovaným prejavom úcty, rešpektu, súcitu a solidarity voči tým, ktorých tragédia postihla.“ uviedli v otvorenom liste jeho autorky vysokoškolská pedagogička a etička Andrea Klimková a vychovávateľka Alena Martonová.

„Komunikovali sme aj s agentúrou, ktorá zastrešuje celý Silvester na Hlavnej, že ohňostroj v meste má hodnotu približne 2000€. Ja to zvážim, ale viem sa prikloniť k tomu, aby ohňostroj nebol. Je to naozaj veľmi symbolický ohňostroj v Košiciach – nie je to žiadne veľkolepé divadlo. Poradím sa aj s vedením, ale je vysoko pravdepodobné, že ho zrušíme“, povedal primátor mesta Košice.

Komentáre