Košice posúvajú štafetu dobrovoľníctva do Padovy

Košice počas slávnostného galavečera zhrnuli svoje pôsobenie ako Európske hlavné mesto dobrovoľníctva a odovzdali pomyselnú štafetu do Talianska. Súčasťou podujatia bolo aj oceňovanie dobrovoľníkov roka 2018 a 2019.
„Gratulujem Košiciam za úžasný rok ako Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. Dúfame, že sa to bude rozvíjať a že ľudia všetkých vekových kategórií v Košiciach budú pokračovať v dobrovoľníctve aj naďalej,“ uvidela riaditeľka European Volunteer Centre (CEV) – Gabriella Civico.
Metropola východu získala titul ako prvé mesto z krajín strednej a východnej Európy a ako šieste európske mesto v poradí. Titul je udeľovaný Európskym dobrovoľníckym centrom od roku 2013.
Cieľom projektu bolo zviditeľniť prácu obrovského množstva dobrovoľníkov. Tí v Košiciach a okolí nezištne pomáhajú svojou prácou pri rôznych športových a kultúrnych udalostiach, pri starostlivosti o životné prostredie, pri skrášľovaní nášho okolia alebo v sociálnej oblasti.
Ocenení boli dobrovoľníci vo viacerých kategóriách. Ceny sa udeľovali napríklad v kategórii dobrovoľník SlovakAid, zahraničný dobrovoľník na Slovensku, dobrovoľník v sociálnej a zdravotnej oblasti, v oblasti práce s deťmi a mládežou, či dobrovoľnícky projekt roka.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku