Košičania sa pripravujú na Vianoce aj nákupom stromčekov

Neodmysliteľnou súčasťou blížiacich sa vianočných sviatkov je stromček. Ten nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Niektorí z nás preferujú umelý, iní nedajú dopustiť na živý symbol Vianoc.
„Určite živý, pretože vonia a človek sa cíti ako v lese,“ povedal nám náhodne zastavený Košičan na Hlavnej ulici. Niektorí majú počas Vianoc v domoch či bytoch umelý stromček, pretože sa snažia správať šetrne k lesom.
Ak patríte medzi tých, ktorí preferujú živý stromček, môžete si ho kúpiť napríklad od košických Mestských lesov. Predávať ich budú od 11. decembra. Najväčší dopyt je po stromčekoch vysokých 1,5 až dva metre. Pochádzajú zo stromčekových plantáži a priemerne vysoký vianočný stromček rastie päť až osem rokov. Ich cena sa v porovnaní s minulý rokom veľmi líšiť nebude.

„Do predaja pôjde tento rok 1700 stromčekov, z toho 600 jedličiek, 600 borovíc a 500 smrekov,“ uviedol riaditeľ Mestských lesov Košice František Beli.

Ak si stromček zaobstaráte skôr, odporúča sa ho udržiavať v chlade vo vedre s vodou a postupne ho aklimatizovať na izbovú teplotu. Následne by stromček nemal byť umiestnený pri zdroji tepla.

Komentáre

TelKE

Prinášame vám aktuálne informácie z mesta Košice. Sme mestský informačný kanál. Sme TelKE

Najnovšie príspevky

Sleduj nás aj ja Facebooku