Hrdza oslavuje 20 rokov na scéne

20 rokov na scéne prišla osláviť prešovská kapela Hrdza aj do Košíc. Na koncerte v Kasárňach-Kulturparku nechýbali také slávne a notoricky známe skladby ako Taká sa mi páči, Mám ja orech či Štefan.

„Človek si to vlastne nikdy neuvedomí. Zrazu sa zamyslí a dvadsať rokov. Je to veľa, letí to rýchlo,“ povedal frontman kapely Slavomír Gibarti. Šnúru troch narodeninových koncertov zakončili práve v Košiciach, kde sa na pódium nepostavili len súčasní, ale aj niektorí minulí členovia kapely. „Je krásne, že sme sa za dvadsať rokov nerozsypali. Vždy sme hrali, vždy bol dopyt. Ešte to z roka na rok stále stúpa,“ uzatvára Gibarti.

Atmosféru na koncertoch Hrdze opisujú ich fanúšikovia ako plnú energiu a magickú. Nedajú dopustiť na ich špecifický hudobný žáner. „Mám rád spojenie tradície s modernou hudbou,“ povedal jeden z fanúšikov na košickom koncerte. „Niečo také zvláštne, nie je to typický folk ale jeho iný štýl,“ povedala nám pred koncertom iná fanúšička.

Speváčka kapely Susanna Jara ocenila publikum. „Veľmi veselí ľudia, tancovali spievali s nami. Robíme to pre ľudí,“ povedala speváčka.

Komentáre